آموزش زبان انکلیسی بزرگسالان وابسته به موسسه زبان سبحان شیراز
 

در دنیایی که بزرگترها اسم آن را عصر ارتباطات گذاشته اند برای موفق شدن باید به زبان این عصر و علم آن آگاه باشیم، یعنی؛

زبان علمی مشترک بین بیش از شش میلیارد آدم روی کره خاکی. 

« چگونه به بچه ها باید زبان انگلیسی را آموزش داد؟
    بچه ها از هنگامیکه شروع به رشد کلامی میکنند تا شش سالگی همزمان چند زبان را می توانند با کمترین زحمتی یاد بگیرند. مثلاً اگر پدر فارسی زبان و مادر انگلیسی زبان یا کرد یا ترک زبان باشد بچه همزمان می تواند آن دو زبان را یاد بگیرد اما به شرطی که از همان دوره نوزادی پدر فقط با زبان فارسی و مادر هم فقط با زبان انگلیسی یا ... حرف بزند تا کودک هر چیزی را که به او می گویند تشخیص دهد. کارشناسان میگویند: «مغز بچه ها می تواند زبان ها را از هم تفکیک کند. در این شرایط بچه دیرتر زبان باز می کند اما ضریب هوشی او بالاتر می رود و فعالیت مغز او بیشتر می شود.» 

 بهترین روش  برای آموزش زبان به بچه ها روش «TPR» یعنی از روش «مثل یادگیری زبان مادری» Total Physical Response همان طور که بچه قبل از زبان باز کردن وقتی می گوییم برو، بیا و بخور حرف های ما را می فهمد، ابتدا با اشاره اما به زبان انگلیسی به کودک آموزش می دهیم.

تنها روش یادگیری واقعی هر زبان دوم از جمله زبان انگلیسی آن است که زبان دوم فرم تعمیم یافته زبان مادری (خانگی) شود. ما زبان فارسی را چگونه یاد گرفتیم مگر نه این است که فقط از طریق شنیدن - تکرار و صحبت کردن - گفتگو و حرف زدن را آموختیم.برطبق نظریه زبان شناس معاصر پرفسور چامسکی تنها راه سریع و موثر یادگیری هر زبان دوم عبور دادن قطار کلمات و اصطلاحات و عبارات زبان جدید از جاده زبان مادری و محول کردن امر یادگیری و یادسپاری به ضمیر ناخودآگاه است تنها به کمک زبان اصلی و مادری و به شیوه آشنای شنیدن و درک روزمره است که میتوان به زبانهای دیگر مسلط شد .   ابتدا کلمات و جملات جدید در دروس فقط یکبار به زبان فارسی خوانده می شوند و سپس بلافاصله آن لغات و عبارات به زبان انگلیسی تشریح می گردند در این درس ها کلیه موضوعات قابل تصوری که یک کودک امکان روبرو شدن با آنها را دارد از گفتگوهای روزمره  در بازیها  و آموزشهای رفتاری و  فیلم و . . . در این روش گنجانده شده است . بطوری که بعد از گذشت مدتی دیگر ضمیر ناخودآگاه کودک بین فارسی یا انگلیسی بودن آنچه می شنود تفاوتی حس نمی کند و اینجاست که کودک ما زبان انگلیسی را به زبان مادری خود تبدیل کرده اید و واژه هـای انگلیسی را به صورت فــارسی درک خواهد نمود. در این روش کلیه محاورات روزمره مهارتهای رفتاری و اجتماعی وبازیها و... فقط به زبان انگلیسی ساماندهی شده اند. وهمه موارد بازی وآموزش و تغذیه در محیط انگلیسی زبان سپری می شود.

به بچه ها از سن یکسالگی  هر آموزش و مهارتی که بدهند در مغزشان حک و به مرور زمان هم تقویت می شود. می توان همه مهارت بچه ها را همزمان پرورش داد. » کسی که آموزش می دهد باید  به استانداردها زبانشناسئ و روانشناسی کودک اگاه و به اصول آموزش به کودکان آشنا باشد. اگر آشنا نباشد و به کودک آموزش دهد، ممکن است بچه ها از زبان زده شوند یا نتیجه مثبت را به دست نیاورند.»

روانشناسی کودک می گوید: کودکانی که دو زبان را از ابتدا آغاز می کنند دارای هوشی بالا و قدرت یادگیری وسیعی هستند.

  نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم دی ۱۳۸۹ساعت 18:46  توسط امین  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM